protezy zębowe i uzupełnienia protetyczne dla pacjenta z gabinetu stomatologicznego
Do czego służy wkład koronowo-korzeniowy
10 marca 2020
Show all

Zalety koron protetycznych

korony protetyczne zakładane są w gabinecie dentystycznym

Korony protetyczne mają w stomatologii szerokie zastosowanie. W głównej mierze zastępują pojedyncze zęby, jakie zostały zniszczone albo wymagają rekonstrukcji po leczeniu kanałowym. Korony mocuje się również na implantach w przypadku, kiedy niezbędne jest uzupełnienie całkowitego braku zęba.

Korony zębowe wytwarzane są również z wielu surowców. Obecnie zazwyczaj wykorzystywane są korony cyrkonowe albo porcelanowe na podbudowie ceramicznej. Nadrzędną zaletą tego typu rekonstrukcji zębów jest wielka trwałość koron. Przy użyciu koron można schować wszelkie defekty zębów, dla przykładu kiedy zostały z jakiegoś powodu naruszone albo nie są już tak estetyczne jak kiedyś. Sprawdzają się, ponieważ korony swoim kształtem przypominają naturalne zęby i podnoszą piękno jamy ustnej.

Korony mogą zakryć przebarwienia lub nierówności. Aby było to wykonalne należy obrobić ząb pod to wypełnienie. Nie robi się tego w przypadku koron osadzonych na implantach. Przy takich zabiegach chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób obocznych zębów, a zaledwie wypełnia przestrzeń pomiędzy nimi. Koszt korony protetycznej zależy od z materiału, z jakiego ją wykonano. Koszt korony podbija także to, czy zostanie położona na ząb lub jego resztki, czy na implant.

Komentarze są wyłączone.