zalety implantów zębowych wstawianych u stomatologa

zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Leczenie bruksizmu
10 lutego 2020

zalety implantów zębowych wstawianych u stomatologa

zalety implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne czyli sztuczne zęby to teraz jedno z najlepszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, które z różnych powodów zostały utracone przez pacjenta. Implanty gwarantują wiele rozmaitych możliwości. Mogą być używane nie tylko w pojedynczych miejscach, ale również przy okazji większych ubytków. Na implantach można także oprzeć całkowite protezy zębowe oraz nadać im stabilność.

Poza różnymi funkcjami tym, co wpływa na to, że implanty są szeroko używane, są ich mocne strony. Jedną z głównych zalet implantów jest ich odporność. Przypuszcza się, że należycie wszczepiony implant może wystarczyć nawet do końca życia. Zintegrowane z tkanką kostną, pomimo upływu czasu nie tracą na swojej wartości, nie niszczą się oraz nie sprawiają problemów. Dodatkowo zastosowanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie przemieszczają się oraz nie pozwalają, by np. oparta na nich proteza przesuwała się nieodpowiednio.

Kolejnym mocnym punktem implantów jest to, że odnowione na implantach zęby wiernie naśladują te naturalne. Trudno zauważyć różnicę, co oznacza ich wysoką estetykę. Do zastosowania implantów oraz odnowienia uzębienia, nie potrzeba szlifowania sąsiednich zębów, które mogłoby niszczyć ich szkliwo. Odpowiednie usytuowanie implantów daje wygodny dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są proste w utrzymaniu higieny.

Ze względu na te zalety, implanty zdecydowanie bardziej sprawdzają się od innych rozwiązań protetycznych.

Komentarze są wyłączone.