Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – wykrywanie problemu

jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?
Czy powinno się wyjmować przed spaniem ruchomą protezę zębów?
24 marca 2020
Show all

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – wykrywanie problemu

leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym

Częste wizyty w gabinecie dentystycznym pomagają pacjentom nie tylko troszczyć się o kondycję oraz czystość jamy ustnej, ale również za ich sprawą można łatwo odkryć zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Ten staw odpowiada za kierowanie żuchwą w tył i na przód i w prawo i w lewo. Dlatego jego poprawne działanie uzależnia poprawną prawidłową wymowę albo przykładowo funkcje żucia.

Wszelkie kłopoty ze stawem skroniowo-żuchwowym da się szybko dostrzec, dzięki czemu możliwe jest szybkie rozpoczęcie leczenia. W gabinetach dentystycznych diagnozy odbywają się dzięki zastosowaniu specjalnego deprogramatora pod kontrolą stomatologa chirurga. Zidentyfikowanie problemu nie wymaga szerokiej wiedzy ze względu na różnorodność występujących w takim przypadku symptomów.

Do najpopularniejszych oznak kłopotów ze stawem skroniowo-żuchwowym należy zgrzytanie i zaciskanie zębów. Równie częste są trudności w przeżuwaniu twardych pokarmów albo szerokim otwieraniu ust i konieczność silnego przyciskanie zębów, żeby stykały się ze sobą. Bywa też tak, że słyszalne są kliknięcia i trzaski w stawach albo obserwujemy szybkie starcie, zniszczenie albo nadwrażliwość zębów. Tych symptomów nie wolno bagatelizować, dlatego że towarzyszą im przewlekłe bóle głowy, karku albo pleców, a do tego przechylenia zębów oraz problemy z pozostałymi stawami.

Komentarze są wyłączone.