RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Czy w leczeniu konieczne jest zdjęcie pantomograficzne w gabinecie stomatologicznym?
16 czerwca 2020
Show all

Wybielanie zębów

sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Większość ludzi marzy o cudownym i białym uzębieniu. Z tej przyczyny na rynku znane są odmienne sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są wszelkie pasty wybielające do zębów. Dość dobrze eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie popularne są lakiery, paski i żele wybielające do nakładania w domu. Kupuje się je w sklepach lub w aptece, jednak zwykle to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie w obszarze między zębami.

Nie każdy ma świadomość, że niezłym sposobem wybielania zębów jest dokładne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym na przykład zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym są też wybielające nakładki. Różnią się one od tych kupionych w aptece tym, że są dokładnie dostosowywane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u stomatologa i używa zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Najskuteczniejsze profesjonalne wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich skonstruowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów przynosi świetne efekty w krótkim czasie. W przypadku bardzo przebarwionych albo zniszczonych zębów, skutecznym sposobem jest zakrycie ich licówkami. Licówki nakryją naturalne zęby i dadzą im odpowiedni kolor.

Komentarze są wyłączone.