Ograniczenia przed wszepianiem implantów

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów
Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?
29 kwietnia 2020
Show all

Ograniczenia przed wszepianiem implantów

kto może mieć implanty zębów od dentysty

Współczesny postęp w stomatologii sprawia, że leczenie stomatologiczne jest dostępne dla praktycznie każdego. Aplikacja implantów, choć należy do bardziej skomplikowanych, także z czasem stał się znacznie bardziej bezpieczny. Mimo to istnieje parę przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę, wybierając taki zabieg.

Przede wszystkim implantów nie wykonuje się kobietom w ciąży ani w przypadku osób z zaburzeniami układu krzepnięcia krwi czy z rozwiniętą osteoporozą. Ograniczeniem jest również aktywna choroba nowotworowa oraz nieustabilizowana cukrzyca. Implantów nie wszczepia się u dzieci oraz osób poniżej 16 roku życia, z uwagi na ciągle trwający proces wzrostu kości szczęki.

Wiele czynników nie odbiera całkowicie możliwości użycia implantów, jednak powinny być one omówione ze stomatologiem zanim podejmie się zabiegu wszczepienia implantu. Są to na przykład osoby walczące chorobami psychicznymi, wadami serca czy z chorobą Parkinsona. Konsultacji ze stomatologiem wymagają również ci pacjenci, którzy latami nałogowo palą papierosy.

Warunkiem wszczepienia implantów jest dobry stan szczęki oraz jamy ustnej, z tego względu pacjenci dotknięci problemami takimi jak parodontoza lub próchnica, powinny przede wszystkim podjąć leczenie dentystyczne, zanim będą mogli przyjąć zabieg wszczepienia implantów.

W innych okolicznościach nie ma przeciwwskazań do używania implantów. Pacjent, który pozytywnie przejdzie konsultację medyczną może zdecydować się na implanty.

Komentarze są wyłączone.