Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym

Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej? - Dentysta
Dlaczego należy stosować płyn do płukania jamy ustnej?
18 sierpnia 2020
rodzaje i typy licówek stomatologicznych w klinice stomatologii estetycznej
Rodzaje licówek stomatologicznych wykorzystywanych w stomatologii estetycznej
21 sierpnia 2020
Show all

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym

Przywykliśmy do tego, że leczenie u stomatologa zazwyczaj przeciąga się na parę wizyt. W głównej mierze w trakcie zabiegów z dziedziny ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki leczenia umożliwiają dentystom na skrócenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w klinice stomatologicznej. Dzięki najnowszym sposobom implantologicznym kliniki dentystyczne dają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna już właściwie od ręki.

Proteza w jeden dzień? Nowa alternatywa dla innych protez

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębów u stomatologa, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na technice umieszczania implantów. Przeważnie aplikowane są tzw. dwufazowe implanty. Ten typ stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że po pierwsze wszczepiany jest implant, a w drugiej fazie stomatolog mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy odgradza kilkumiesięczny czas osseointegracji, tj. proces, w którym implant łączy się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zwiążą się na dobre, nadbudowa protetyczna może zostać osadzona przez dentystę.

W momencie uzupełnienia zębów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich cała procedura umieszczenia implantów oraz oparcia na nich protezy zamyka się w trakcie jednej wizyty. Warto też dodać, że proces wszczepienia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, by całkowity proces leczenia stomatologicznego był absolutnie bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie badań stomatolog tworzy treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które posłużą jako baza do przygotowania indywidualnego szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w jeden dzień. Warunkiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej na starcie konieczne będzie leczenie u dentysty, by w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszystkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na zabieg właściwy. Stomatolog określa stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest również pobranie odpowiednich wycisków, na podstawie których stomatolog protetyk przygotuje odpowiednią nadbudowę protetyczną. Co ważne pacjent ma wiele możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może zdecydować się na różne protezy. Przy mniejszych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego bezzębia zazwyczaj wskazywana przez stomatologów jest metoda umieszczenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach techniką All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog ustala również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Następnym etapem zębów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie stomatolog umieszcza 4 lub 6 implantów stomatologicznych, a następnie bezpośrednio tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a na to potrzeba czasu. Proteza tymczasowa zapewnia pacjentowi pełen komfort oraz właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z mocnym oraz uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz pozwala im na bezpieczny proces złączenia z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Finalna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową protezę zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba umówić się z dentystą po paru miesiącach. Ten element też będzie uwzględniony podczas projektowania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza sporządzana jest wysokiej jakości surowców oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że spełni swoją rolę dożywotnio. Warunkiem tego, jest utrzymanie odpowiedniej higieny oraz stałe konsultacje dentystyczne. Wszystkie sugestie stomatolog przedstawia pacjentowi w czasie wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 albo All on 6

Jednodniowe zakładanie implantów z reguły przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów używanych przed stomatologów implantologów. Zazwyczaj wszczepia się je w przypadku osób z bezzębiem. Obie te metody są sposobem przywrócenia uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, na jakich będzie osadzona proteza. Według uznania protezę można umieścić na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza oraz nie wypada w ciągu mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają przede wszystkim osobom, które utraciły pełen łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zmniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.