kto może mieć implanty zębów od dentysty
Ograniczenia przed wszepianiem implantów
6 maja 2020
Show all

Leczenie kanałowe czy implanty?

leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy

Podstawowym przeznaczeniem leczenia kanałowego jest wyleczenie zainfekowanej miazgi zęba. Ten typ leczenia uznaje się za jeden z najbardziej skomplikowanych zadań stomatologa endodonty wykonującego leczenie kanałowe, jednak większość realizowanych z pomocą mikroskopu zabiegów przynosi oczekiwane skutki. Leczenie kanałowe pozwala na zachowanie naturalnego zęba. Dzięki wysokiej skuteczności tego zabiegu, obecnie możliwe jest zachowanie zębów, które jeszcze jakiś czas temu były zwykle usuwane.

Tymczasem implanty są niezwykle trwałe, a zamocowane na nich mosty czy korony protetyczne wiernie przypominają naturalne zęby. W większości przypadków, jeśli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty służą dożywotnio oraz są jednymi z najwspanialszych sposobów wypełnienia luki po utraconym zębie. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb w dużym stopniu pozostaje naturalny. Rolą stomatologa jest tylko odnowa korony zębowej. W momencie usuwania zębów wypełnienie luki jest konieczne z uwagi na zdrowie jamy ustnej.

Warto też zwrócić uwagę na koszty. Choć obie metody są niezwykle skuteczne, a za ich sprawą pacjent nadal może cieszyć się zdrowym uśmiechem bez bólu, ceny leczenia kanałowego są niższe od zabiegu wszczepienia implantu. Przed podjęciem decyzji, co z robić w przypadku bolącego, dogłębnie zniszczonego zęba, należy się zastanowić wspólnie ze stomatologiem, które rozwiązanie okaże się najlepsze.

Komentarze są wyłączone.