leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – wykrywanie problemu
9 kwietnia 2020
Show all

Krew podczas mycia zębów

przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów

Krwawienie dziąseł najprościej zaobserwować w czasie mycia zębów. Czynników krwawienia dziąseł może istnieć wiele na przykład z reguły są to różne przyjmowane leki, stres czy bezwartościowa dieta. Głównie ten problem powstaje z powodu mizernej higieny jamy ustnej i występowaniu jednej z najpowszechniejszych chorób dziąseł i przyzębia – parodontozy. Zwykle niewłaściwe lub zbyt sporadyczne szorowanie zębów skutkuje odkładaniem się kamienia na zębach i namnażaniem bakterii, co prowadzi do pojawiania się stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła są bardziej podatne na działanie nieprzyjaznych czynników i powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok podczas mycia zębów. Problem przynosi też inne tak samo nieciekawe rezultaty. Z upływem czasu osłabienie dziąseł prowadzi do rozchwiania, a także wypadania zębów. Na ten problem głównie powinny zwrócić uwagę również osoby palące papierosy, dlatego że substancje w ich składzie również niekorzystnie wpływają na kondycję jamy ustnej i przeszkadzają w leczeniu.

Z uwagi na te okoliczności, nie należy ignorować krwawienia dziąseł. Przede wszystkim powinno się skonsultować się z dentystą i jak najszybciej umówić na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog z pewnością podejmie leczenie problemu. W takiej sytuacji trzeba też zadbać o poprawną higienę jamy ustnej i zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną szczoteczkę do zębów.

Komentarze są wyłączone.