Jakie są zalety nici dentystycznych?

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Do czego służą licówki
26 czerwca 2020
Show all

Jakie są zalety nici dentystycznych?

w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne

Każdy, kto chce prawidłowo dbać o zęby, musi skierować uwagę przede wszystkim na ich czyszczeniu i regularnym wybieraniu się do stomatologa. Porządne mycie zębów neutralizuje ryzyko występowania ubytków i stanów zapalnych. Obok szczoteczki do zębów równie skutecznym narzędziem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są nici dentystyczne. Niestety, pomimo szerokiej dostępności i różnorodności nitek, wielu ludzi z nich nie korzysta.

Nicią dentystyczną oczyszcza się pozostałości jedzenia i płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała trudność polega na tym, aby prawidłowo wprowadzić nić pomiędzy zęby i korzystać z zawsze czystego fragmentu nici. Każdy pojedynczy ząb musi zostać oczyszczony oddzielnie, ruchem od strony dziąsła aż do górnej części zęba. Należy pamiętać o robieniu pionowych ruchów – nigdy z boku na bok. Nić stomatologiczna powinna być cały czas napięta i obejmować ząb od tyłu lub od przodu, mniej więcej na kształt litery C.

Chociaż nitkowanie wydaje się łatwe, według niektórych osób wymaga wprawy. W wypadku wahań warto zajrzeć do gabinetu dentystycznego. Dentysta lub higienistka dentystyczna z pewnością przedstawi instruktarz właściwego korzystania z nici, np. podczas wizyty higienizacji zębów. Warto wykorzystywać nici dentystyczne, ze względu na ich umiejętność dotarcia do zakamarków, gdzie nie zawsze radzi sobie szczoteczka. Korzystając z nici zyskujemy pewność lepszej pielęgnacji jamy ustnej.

Komentarze są wyłączone.