Implanty – warto wiedzieć?

zalety implantów stomatologicznych
zalety implantów zębowych wstawianych u stomatologa
13 lutego 2020
próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Powstawanie próchnicy 
20 lutego 2020

Implanty – warto wiedzieć?

implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Implanty zębowe jako skuteczny środek wypełnienia luki po utraconych zębach, mogą być zastosowane przez praktycznie każdego . Współcześnie nie ma przeciwwskazań również w stosunku do pacjentów po przebytych chorobach nowotworowych albo tych z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi przeciwwskazaniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Za pomocą implantów można wypełniać nie tylko poszczególne braki, ale także pełen komplet zębów. Implanty są także porządnym podparciem dla protez – mostów protetycznych lub całkowitych uzupełnień. Ponadto część pacjentów wybiera wszczepienie implantów z uwagi na ich trwałość. Dentyści przyjmują, że, tego rodzaju wypełnienie we prawidłowo pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej, wystarczy pacjentowi dożywotnio. Z tego względu to istotne, aby regularnie myć zęby.

W odróżnieniu od innych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów i najlepiej ze wszystkich odzwierciedlają naturalny wygląd koron zębowych. To one sprawiają, że ustaje proces zanikania kości w żuchwie albo w szczęce, a poprzez wypełnienie pustki, sąsiednie zęby otrzymują niezbędne im oparcie. Zabieg implantacji jest bezbolesny, ponieważ odbywa się ze znieczuleniem miejscowym, a samo nieprzyjęcie implantu zdarza się rzadko. Jeśli chodzi o koszty leczenia implantami, wynikają one w zależności od ilości, typu implantu oraz wykorzystanych materiałów.

Komentarze są wyłączone.