Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Jak wybrać gabinet dentystyczny?
3 lipca 2020
jak wybrać najlepszą pastę do zębów dentysta
Na co patrzeć kupując pastę do zębów?
10 lipca 2020
Show all

Endodoncja

endodoncja w stomatologii czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem

Chociaż endodoncja jest mniej znanym terminem, to dział dentystyczny, którego celem jest diagnozowanie oraz leczenie chorób miazgi zębowej. W większości znamy to jako leczenie kanałowe. Z reguły leczenie endodontyczne zalicza się do jednych z trudniejszych zabiegów dentystycznych. Mimo to, dzięki nowoczesnym technologiom oraz zdolnościom endodonty, czyli stomatologa zajmującego się tym leczeniem, leczenie  endodntyczne przebiega pomyślnie. Współczesne zabiegi leczenia kanałowego wykonuje się zwykle pod mikroskopem, co zapewnia dobrą widoczność zainfekowanej miazgi zęba.

Leczenia kanałowego wymagają dość poważne przypadki. To nie tylko zakażenia miazgi zęba, ale również zgorzele i martwica. Do gabinetu stomatologicznego na zabieg endodontyczny zapisywani są również pacjenci z zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych. Czasem zdarza się, że interwencja lekarza endodonty niezbędna jest także przed planowanym założeniem protezy. Zanim jednak dentysta endodonta przystąpi do działania, zleca odpowiednią ilość badań diagnostycznych, jakie pomogą ocenić, w jaki sposób można uratować ząb.

Choć endodoncja nie kojarzy się pacjentom dobrze, nowoczesność stomatologia sprawia, że nie należy się go obawiać. Każdy zabieg endodontyczny wykonywany jest pod znieczuleniem , dlatego zabieg nie boli. Właściwie oczyszczony kanał zębowy nie sprawia kolejnych problemów.

Komentarze są wyłączone.