Czysty gabinet stomatologiczny – bezpieczny pacjent

Co niszczy zęby?Jak dbać o zdrowie zębów, czego unikać - pytamy dentystę
Jak niszczą się zęby?
21 lipca 2020
czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym
Czyszczenie przyborów stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej
28 lipca 2020
Show all

Czysty gabinet stomatologiczny – bezpieczny pacjent

Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty

W pracy stomatologa ważne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz staż pracy. Przy każdym zabiegu stomatolog korzysta z narzędzi, które w większości wykorzystuje się wielokrotnie. Z uwagi na to stomatolodzy tak bardzo poświęcają uwagę na to, by gabinet stomatologiczny był wysprzątany, a narzędzia sterylne.

To dla pacjentów w gabinetach stomatologicznym stosowane są unikalne maszyny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który postanowi podjąć się naprawy zębów u stomatologa. Niezależnie od tego, czy pacjent zgłasza się na kontrolny przegląd zębów, zamierza skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy podejmuje się dłuższego leczenia, jak aplikowanie implantów lub leczenia zaburzeń skroniowo-żuchwowych, sterylny gabinet dentystyczny to konieczność.

System sterylizacji pozwala na kompleksowe odkażanie wszystkich narzędzi dentystycznych. Wyjątkowe myjnie termo-dezynfekujące oraz autoklawy, sterowane komputerowo, co oznacza, że na wszystkich fazach oczyszczania stomatolog sprawdza działanie systemu. Machiny sterylizujące wnikliwie oczyszczają narzędzia, po czym neutralizują środki czyszczące oraz przystępują do całkowitej sterylizacji. W następnych krokach swojej pracy urządzenia sterylizujące zabijają mikroorganizmy oraz bakterie, zapewniając absolutną sterylność narzędzi.

Odkażone narzędzia stomatologiczne gwarantują tak samo dentystom jak i pacjentom bezpieczeństwo.

Komentarze są wyłączone.