Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Co to jest retencyjny aparat na zęby?
23 kwietnia 2020
Show all

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów

Soniczna szczoteczka do zębów to współcześnie najlepsza szczoteczka do zębów, zapewniająca skuteczną higienę jamy ustnej. Jej działanie opiera się na mocy fal dźwiękowych, co przynoszą wspaniałe efekty. Z reguły soniczna szczoteczka do zębów robi około 30 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych w ciągu minuty. Technika fal dźwiękowych powoduje, że skuteczność sonicznej szczoteczki do zębów jest niezwykle wysoka. To zapewnia zdecydowaną przewagę w porównaniu z pozostałymi szczoteczkami do zębów.

Podczas mycia szczoteczką soniczną, wytwarzane są bąbelki złożone ze śliny i pasty do zębów. W taki sposób wytwarza się piana, a ona dochodzi do wszystkich trudno dostępnych obszarów. Ponadto ta metoda pozwala na pełne zastosowanie substancji zawartych w paście. Taka technika o wiele łatwiej wymiata osad i brud, dzięki czemu pozostałości pokarmu nie odkładają się na zębach. A im efektywniejsze i dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z uwagi na to soniczną szczoteczkę do zębów proponują dentyści.

Dodatkowo w niektórych szczoteczkach sonicznych zastosowano funkcje, które pomagają kontrolować długość szczotkowania i moc nacisku. Taki rodzaj szczoteczki jest również delikatny dla dziąseł. Dba o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także w wielu przypadkach zawiera funkcję masażu. To wyjątkowo ważne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Szczoteczkę soniczną do zębów można kupić też dla dzieci.

Komentarze są wyłączone.