czy kupić aparat ortodontyczny dla dziecka

próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Powstawanie próchnicy 
20 lutego 2020
Show all

czy kupić aparat ortodontyczny dla dziecka

ruchomy aparat na zęby dla dziecka

By stałe zęby były zdrowe i proste, warto obserwować dziecko praktycznie od samego początku formowania uzębienia. Zwykle nieprawidłowości występują już w przypadku zębów mlecznych, a zlekceważenie przekształceń, może wpłynąć na wygląd zębów stałych. Dlatego na pierwsze wizyty u stomatologa warto umówić dziecko już około 7 roku życia. Ortodonta zdiagnozuje wtedy ułożenie uzębienia malucha, a w razie potrzeby rozpocznie leczenie.

Aparatem ortodontycznym przeznaczonym i zwykle wskazanym dla dzieci w w wieku 4 – 12 lat jest aparat ortodontyczny ruchomy. Składa się on z pętli z drutu i akrylowej płytki, które są indywidualnie dobierane do każdego pacjenta. Z reguły korzysta się z nich do momentu, kiedy w jamie ustnej dziecka wyrosną wszystkie stałe zęby. Co ważne, leczenie ortodontyczne za pomocą takiego aparatu na zęby przynosi stosunkowo prędkie i skuteczne efekty.

Dużą zaletą ruchomego aparatu na zęby jest to, że w przypadku potrzeby można go bez trudu wyjąć. Przydaje się to na przykład w trakcie spożywania pokarmów lub w celu dokładnej higienizacji zębów. Z reguły dentyści rekomendują używanie ruchomego aparatu na zęby nie krócej, niż po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Tylko wtedy leczenie ortodontyczne będzie efektywne i da zamierzone rezultaty. Całkowity proces leczenia ortodontycznego odbywa się pod okiem ortodonty, w trakcie wizyt kontrolnych.

Komentarze są wyłączone.