Co trzeba robić po wszczepieniu implantu zębów

leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy
Leczenie kanałowe czy implanty?
13 maja 2020
Show all

Co trzeba robić po wszczepieniu implantu zębów

zalecenia dentysty po zabiegu wszczepienia implantów

Jak dbać o siebie po wstawieniu implantów zębów?  Zabieg implantacji jest całkiem wymagający dla pacjenta. Naprawa tkanek i przyzwyczajenia organizmu do implantu potrzebuje czasu, dlatego osoba decydująca się na zabieg musi z uwagą o siebie zadbać. Szybko po zabiegu formuje się opuchlizna dziąseł, co koniecznie trzeba schładzać okładami z lodu. Dobrze sprawdzają się w tym specjalne żelowe woreczki dostępne w aptece do schładzania w lodówce.

Na początku trzeba też nie spożywać bardzo ciepłych potraw i przejść na dietę półpłynną. Nie powinno się używać części jamy ustnej, gdzie umieszczono implant, aby dziąsło mogło odnawiać się bez podrażnień. Stomatolodzy odradzają też dotykanie placami lub językiem miejsca implantu, aby uniknąć ryzyka zakażenia albo podrażnień. Należy również odstawić alkohol oraz papierosy, ze względu na to, że rozciągają czas leczenia się tkanek. Co więcej co najmniej na czas  około miesiąca nie należy wykonywać fizycznego wysiłku.

Szczególnie istotne w takiej sytuacji jest stosowanie się zaleceń stomatologa. Szczególnie w stosunku do przyjmowania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne pomniejszanie albo powiększanie dawek bez wiedzy dentysty może być niebezpieczne dla zdrowia. Nie zaszkodzi też przemywać jamę ustną stworzonymi w tym celu płukankami. Wykazują one zastosowanie odkażające, łagodzące i przeciwbakteryjne. Natomiast w trakcie mycia zębów, trzeba omijać miejsce zabiegu, a zęby myć miękką szczoteczką.

Koniecznie jest też pilnowanie wizyt kontrolnych oraz odwiedzanie stomatologa, jeśli tylko wystąpią alarmujące objawy.

Komentarze są wyłączone.